FIT BANANOWIEC – ciasto na zdrowie.

Czasami jestem w szoku, ze wrzucając różne produkty do miski mogą wyjść takie cuda! Wszystko odmierzam i zapisuję a potem jem i jeżeli ciasto znika w ciągu kilku chwil to DZIELE SIĘ Z WAMI 🙂 Dzisiaj proponuję Wam FIT ciasto bananowe, jak wszyscy wiemy banany są bardzo słodkie więc robiąc z nimi ciasto/ciastka czy cokolwiek nie musimy dodawać wcale cukru a jeżeli już chcemy dosłodzić dodatkowo to wystarczy odrobina np. ksylitolu. Ogólnie to nawet mnie samą śmieszą te krzykliwe tytuły z wielkim FIT, ale… żebyście mogli lepiej odnaleźć coś zdrowego to muszę nazwać to FIT! A więc mam nadzieje, że mnie rozumiecie.

 

FIT BANANOWIEC – na zdrowie!

  • 220g kaszy manny
  • 30 g mąki owsianej
  • łyżeczka proszku do pieczenia
  • 1 łyżka cukru trzcinowego
  • 1 jajko
  • 60g chudego twarogu
  • 100g kefiru
  • łyżka oliwy
  • 2 dojrzałe banany

Wszystko zmiksować albo wrzucić do misy blendera tak jak ja i cieszyć się gładką masą.

Pieczemy 35/40 minut w temperaturze 190stopni.

 

Post Author: Paula Dowlasz

15 thoughts on “FIT BANANOWIEC – ciasto na zdrowie.

    Relewantna

    (26 marca 2018 - 09:36)

    Kiedyś umiałam robić bananowca zmiksowanego, był pyszny. Może kiedyś też jeszcze spróbuję. Choć Twoje też wygląda apetycznie.

      Paula Dowlasz

      (26 marca 2018 - 11:28)

      Polecam spróbować mojego 🙂

    Dorota | Coach for Flow

    (26 marca 2018 - 09:40)

    Nigdy nie używałam mąki owsianej, więc mnie ten składnik zaintrygował. Do tego twaróg z bananami… Chyba z ciekawości spróbuję!

      Paula Dowlasz

      (26 marca 2018 - 11:28)

      Spróbuj koniecznie i…daj znać 🙂

    krystynabozenna

    (26 marca 2018 - 10:23)

    Smaczne i pachnące , fajny pomysł na święta 🙂

      Paula Dowlasz

      (26 marca 2018 - 11:27)

      O tak idealny na święta 🙂

    Zabiegana Mama

    (26 marca 2018 - 10:27)

    Piekę bananowy chlebek, chętnie spróbuję Twojego przepisu.

      Paula Dowlasz

      (26 marca 2018 - 11:27)

      Zachęcam do spróbowania 🙂

    internet hotelowy

    (4 kwietnia 2018 - 18:17)

    Oj na pewno wypróbuje przepisu:)

    Aneta

    (9 kwietnia 2018 - 08:30)

    Takiego bananowca zjadłabym z przyjemnością, gdyż zapewne smakuje wybornie 🙂

    Słodko-slone

    (9 kwietnia 2018 - 08:39)

    Super! Wyglada na prawdę wyśmienicie i mega prosty w wykonaniu 🙂

    Magda

    (9 kwietnia 2018 - 08:47)

    Ciasto wyglada apetycznie. Chetnie sie skusze bo i przepis prosty, ale mysle zrezygnowac calkowicie z curku.

    Natalia Skóra

    (9 kwietnia 2018 - 08:56)

    Świetne ciasto! Z przyjemnością zjadła bym taki jeden kawałek do kawki 😉

    KOM