Księga gości na weselu – jaką wybrać i po co ona jest?

 

Księga gości czyli miejsce w którym wszyscy goście mogą zostawić życzenia i swój podpis tak aby Para Młoda mogła w każdej chwili do niej zajrzeć i przypomnieć sobie ten najpiękniejszy dzień. Na samym początku tej mody najpopularniejsze były księgi gości w formie po prostu księgi. Okładka z jakimś wzorem, często na niej imiona młodej pary i białe kartki w środku. Ale jak to teraz ze wszystkim bywa moda jest szybka i zwykłe księgi stały się zbyt zwykłe a Pary Młode (szczególnie panny) zaczęły szukać nowości.

 

 

  • Bardzo modna ostatnio księga gości w formie drewnianej i serduszkowej. Świetna opcja dla kogoś kto w swoim nowym wspólnym domu ma miejsce na ścianie aby to potem zawiesić i czyścić z osiadającego kurzu.

 

 

 

 

  • Księga gości w butelce – to jest ta opcja która skradła moje serce! Już szukałam butelki, ramki i odpowiednich karteczek ale przemyślałam to i zrezygnowałam:-). Mając takie listy w butelce aby je odczytać to butelkę należałoby zbić a nie chciałabym niszczyć niczego co będzie z tego dnia.

 

 

 

 

 

 

 

  • Księga gości z drewnianych klocków – czyli JENGA! Chyba każdy z Nas grał w tą grę i wie na czym ona polega? Budujemy wieże a potem delikatnie wyciągamy klocki tak aby nasza budowla nie runęła 🙂

 

 

 

 

 

Wyżej pokazałam oryginalne księgi gości a teraz pokażę Wam coś eleganckiego i zawsze w modzie (pamiętajcie klasyka czasem jest najlepszym wyborem). Sklep ZAPIPL ma w swojej ofercie przeróżne księgi gości i aby wybrać tą jedyną musieliśmy z Moim Panem Młodym spędzić wiele czasu na ich stronie. Chcieliśmy aby księga gości była w normalnej formie ponieważ odnajdzie się idealnie na półce z książkami. Moim kolejnym „must have” było to, aby widniały na niej nasze imiona i data ślubu – uwielbiam spersonalizowane rzeczy.

 

My swoją księgę gości z ZAPI już mamy, wybraliśmy czcionkę, kolor i rozmiar – jest piękna (nie wstawiłam jej wyżej). Fajną opcją jest to, że można wybrać sobie od razu elegancki i pasujący do księgi gości długopis np. taki KLIK. Czy warto poświęcać tyle czasu i uwagi na takie szczegóły jak np. księga gości i pasujący do niej długopis? Z jednej strony można położyć zwykły zeszyt i długopis w gwiazdki ale umówmy się bierzemy ślub z myślą, że to raz w życiu więc warto zadbać o szczegóły. Tym bardziej, że fotograf i kamerzysta zawsze uwiecznia takie detale no jak coś jest naprawdę rewelacyjnego to i goście to zapamiętają na dłużej. Jeżeli wybierzecie taką klasyczną księgę gości z białymi kartkami to możemy dać naszym gościom większe pole do popisu i podpisu oferując im naklejki! No kto z nas nie lubi poczuć się dzieckiem i sobie pokleić? O ile lepiej nie kłaść kleju i bibuły to zwykłe naklejki w różnych rozmiarach i kolorach warto mieć i położyć obok księgi. Kolejnym super pomysłem jest fotolustro albo fotobudka na weselu, wtedy mamy 2w1 atrakcje dla naszych gości – oni mają zdjęcia dla siebie a drugi wydruk wklejają nam do księgi gości z podpisem :-).

 

Post Author: Paula Dowlasz

5 thoughts on “Księga gości na weselu – jaką wybrać i po co ona jest?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *