Zawieszki na alkohol – jak ładnie udekorować butelkę?

Zawieszki na butelki, etykiety samoprzylepne i ubranka – są to trzy najczęstsze opcję które wybieramy po to by alkohol na stole weselnym wyglądał elegancko. Pisałam już o tym w artykule o zaproszeniach ślubnych ale napiszę jeszcze raz. Zaproszenia na ślub, zawieszki na alkohol, winietki, menu na stołach – wszystko powinno tworzyć całość. Jeżeli postawicie na dane zaproszenia to dobierzcie do nich resztę a najlepiej napisz do sprzedawcy ponieważ sklepy np. Zapi często oferują nam takie komplety.

Co jest lepsze zawieszki na alkohol czy etykiety samoprzylepne? Co kto lubi, według mnie zawieszki na alkohol są lepszym wyborem ponieważ jest z nimi mniej pracy. Wystarczy pozakładać zawieszki na alkohol na pierwszy „rzut” a potem kelnerzy przewieszają i zakładają nowe. Oczywiście nie należy liczyć na to, że wystarczy kupić 30 sztuk zawieszek i kelnerzy te 30 sztuk będą przewieszać. Pamiętajmy o tym, że wódka jest zima i często zawieszki na alkohol ulegają zniszczeniu, goście biorą je sobie na pamiątkę albo po prostu je wyrzucają – dlatego lepiej jest ich mieć więcej.

Etykiety samoprzylepne czyli inaczej po prostu naklejki – często aby je nakleć i aby to schludnie wyglądało należy zerwać z wódki jej oryginalną naklejkę i potem przykleić nową. Wygląda to ładnie jednak nie możemy pozwolić sobie na „zrobi to obsługa” ponieważ nie ma opcji aby oni to robili „na szybko” tak jak przy zawieszkach. Oczywiście wybór naklejek na alkohol jest ogromny, możemy zrobić je sobie z naszymi zdjęciami, oryginalnymi memami, perełkami i jedyne co nas może powstrzymać to nasza wyobraźnia. Jeżeli chcecie to mogę polecić Wam sklep w którym jestem zauroczona i ich produkty są naprawdę na wysokim poziomie . Zajrzyjcie koniecznie w zakładkę „zawieszki na butelki” a gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Ostatnio najmodniejsze teksty na zawieszki na alkohol:

 • „Polej sąsiadowi i sobie też”
 • „Człowiek nie wielbłąd – pić musi”
 • „Umiesz tańczyć, uwierz mi – wódka”
 • „By nie zabrakło wódki, Mądry Pan Młody do każdego litra wódki dolał kwartę wody”
 • „Zdrowie Pary Młodej”
 • „No…bo wódka stygnie”
 • „Ze mną się nie napijesz?”

Jedna najważniejsza zasada znasz swoich gości i wiesz jakie teksty możesz im zaproponować i czy napis „chluśniem bo uśniem” – nikogo nie urazi. Jeżeli wiesz, że Twoje towarzystwo raczej nie czuję się dobrze przy tak luźnych tekstach to postaw na klasykę czyli Wasze imiona i data ślubu – tak będzie najbezpieczniej.

Wybierając zawieszki na alkohol warto też kupić „próbki” po prostu zamów sobie po jednej zawieszce zanim kupisz ich 200, zobacz z jakiego materiału są zrobione, czy napisy spełniają Twoje oczekiwania – po prostu przyjrzyj im się. Wybierając zaproszenia na ślub potrafimy (ja) kupić 70 różnych próbek a przy wyborze zawieszek tego nie robimy, a czemu skoro to właśnie zawieszki na alkohol są z nami obecne przez całe wesele.

 

Post Author: Paula Dowlasz

3 thoughts on “Zawieszki na alkohol – jak ładnie udekorować butelkę?

  Olga Kłos

  (23 kwietnia 2018 - 08:26)

  Przyjemny dodatek do butelki 🙂

  ola

  (23 kwietnia 2018 - 08:45)

  Śliczne zawieszki:) inne niż te, które przywykłam widzieć na weselach:)

  Ala

  (6 września 2018 - 13:45)

  Zawieszki muszą być, zawsze goście biorą sobie potem na pamiątkę, robią zdjęcia. Ja mam takie zamówione na swój ślub: sklep.fiocco.pl/pl/p/Zawieszki-brazowe-z-kokardka-i-cyrkonia/88

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *