Fit gofry – co zamiast mąki i cukru?

Fit gofry czyli przepis łatwy jak posmarowanie bułki z masłem, słodki jak kanapka z nutellą i zdrowy niczym świeże truskawki. Wiecie jakie uwielbiam przepisy łatwe, szybkie i jednogarnkowe. Nienawidzę zmywać naczyń dlatego ogromne znaczenie ma dla mnie to, kiedy do zrobienia pysznego jedzonka brudzę jedno naczynie.

Poniżej podany przepis na fit gofry jest na cztery takie placki a więc idealna opcja dla dwóch osób.

FIT GOFRY:

  • 1 jajko
  • 45g daktyli
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 70g płatek owsianych
  • 1 łyżka skrobi ziemniaczanej
  • 25ml wody z daktyli (niżej wyjaśniam)
  • 25 ml mleka 0,5 % albo roślinnego

Wykonanie:

  • daktyle zalej wodą tak aby je lekko zakryć i zostawić na 1h (wody nie wylewać tylko odmierzyć 25ml)
  • wszystkie składniki wrzucić do blendera i mocno zblendować
  • odstawić do lodówki na 1h
  • smażyć gofry

Post Author: Paula Dowlasz

13 thoughts on “Fit gofry – co zamiast mąki i cukru?

    swiat karinki

    (24 kwietnia 2018 - 13:59)

    Sprawdze ten przepis na bank

    Pożałowana Wanda

    (24 kwietnia 2018 - 14:13)

    Brak mi gofrownicy niestety 🙁 Ale…bułka z masłem mnie pociesza heheh…jak kiedyś się dorobię, to na bank się utopię w gofrach z Twojego przepisu.

    Kamila | Uważniej.pl

    (25 kwietnia 2018 - 11:24)

    Jednym słowem można znaleźć zamienniki i zrobić całkiem zdrowe gofry.

    Jest jeden Świat!

    (27 kwietnia 2018 - 11:42)

    Czyli da się na słodko, dietetycznie i smacznie? Ano da się 🙂

    Mondro

    (27 kwietnia 2018 - 14:25)

    Diabelnie podoba mi się ten przepis 🙂 tylko co właściwie robi ta woda z daktylami? rozmiękcza je? bo mój blender może mieć problem

      Paula Dowlasz

      (8 maja 2018 - 07:20)

      Tak rozmiękcza je 🙂

    Kasia

    (27 kwietnia 2018 - 14:34)

    Gofry uwielbiam ale takiej wersji to jeszcze nie jadłam. 🙂
    Brzmi bardzo smakowicie. No i zdrowo. 🙂

    Ev

    (27 kwietnia 2018 - 14:48)

    Nooo takie gofry to ja rozumiem 🙂
    Na pewno są pyszne 🙂

    Magda

    (27 kwietnia 2018 - 15:24)

    Oj no ja muszę kupić tą gofrownicę!

    Kasia

    (27 kwietnia 2018 - 15:27)

    To przepis idealny dla mnie! Na pewno go wypróbuję. 🙂

    Dominik

    (27 kwietnia 2018 - 15:37)

    O wygląda na pyszny zamiennik 😀

    Dalominika

    (27 kwietnia 2018 - 18:14)

    Zawsze się zastanawiałam czy można zrobić fit gofry. Już nie pamiętam kiedy jadłam gofry po opcja z mąką jakoś mi nie odpowiadała w mojej fit diecie. A tu taka niespodzianka. Łatwy, szybki, prosty przepis – wow. Dziękuje!

    Tomek

    (7 maja 2018 - 12:22)

    Generalnie w obliczu mojej diety przepis na takie gofry to strzał w 10!