Menu na stole weselnym

Menu na stołach weselnych pojawia się od kilku lat jednak dla wielu gości jest nowym elementem i powoduje miłe zaskoczenie. Przygotowując przyjęcie weselne zaczynamy szukać nowości, innych dodatków i czegoś czego jeszcze nie było.

Po co nam menu na stole weselnym? 

Wiele osób uważa to za wyrzucenie pieniędzy w błoto na kawałek kartki na którą nikt nie zwróci uwagi. A według mnie to naprawdę przydatny element. Często jest tak, że w trakcie przyjęcia weselnego goście odwożą do domu dzieci, babcie albo jadą nakarmić psy i mając na stole takie menu mogą zobaczyć o której godzinie będzie kolejne danie i nic nie przegapią. Menu też jest przydatne by po prostu zaspokoić naszą ciekawość i zobaczyć co smacznego zjemy danej nocy.

 

Menu na stole weselnym to duży wydatek?

Koszt jednego menu waha się od 2-6zł a potrzebujemy ich około 1 na osiem osób, a więc uzbiera nam się z tego jakaś suma ale warto ponieważ taka karta menu jest świetnym podkreśleniem stylu wesela. Jeżeli chcesz zobaczyć i wybrać menu to wejdź tutaj i zobacz jakie cudowne mają karty: rustykalne, glamour, boho, w kwiatki, ptaszki i wiele innych. Oczywiście jeżeli chcesz to zamiast tradycyjnego menu na kartkach możesz napisać je na dużej tablicy, na szkle, na serwetkach – jest naprawdę wiele ciekawych sposobów aby poinformować gości weselnych o tym co będzie im serwowane.

 

Jak wybrać idealną kartę menu?

Po prostu kup ją w komplecie z zaproszeniami i winietkami ponieważ muszę one ze sobą współgrać. Głupio by wyglądały winietki z diamencikami i menu z jutowym sznurkiem. Warto zwrócić uwagę nie tylko na kolor ale też ważnym elementem jest czcionka. Menu zresztą tak jak i winietki muszą być czytelne tak aby gość gdy spojrzy widział wszystko dokładnie. Odpuśćmy więc bardzo ozdobne czcionki bo może i one są piękne ale bardzo trudne do odczytania. Ważne jest też podanie godziny ponieważ samo napisanie „II danie ciepłe” nie wiele daje dla gościa a „22:30 II danie ciepłe” to już naprawdę przydatna informacja.

 

Post Author: Paula Dowlasz

5 thoughts on “Menu na stole weselnym

  Kamomil

  (6 czerwca 2018 - 09:48)

  Fajne porady ale mam niedosyt 😉

  Bookendorfina Izabela Pycio

  (6 czerwca 2018 - 10:21)

  Pomysł jak najbardziej do podchwycenia, lubię taka piękną i pełną wizualizację uroczystości. 🙂

  Monika Kilijańska

  (6 czerwca 2018 - 10:25)

  Fajny pomysł. I wiadomo czego się spodziewać. Doby też w przypadku osób na diecie – będą wiedzieli co dla nich specjalnie jest przygotowane.

  Benia

  (6 czerwca 2018 - 19:01)

  dobre pytanie

  hanka

  (6 lipca 2018 - 12:35)

  no rosół to musi być

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *