Zdrowy nawyk – zacznij się ruszać

Zdrowy nawyk czyli jak po wakacyjnym lenistwie ruszyć z podwójną mocą aby osiągnąć jeszcze szybciej swój cel!
  • Jeżeli od dłuższego czasu nie byłeś aktywny fizycznie,  zachowaj ostrożność. Pamiętaj o rozgrzewce i zaczynaj powoli. Z początku wystarczy, że będziesz robić treningi dla początkujących.
  • Ustalając, jaka aktywność będzie dla Ciebie odpowiednia, weź pod uwagę ograniczenia zdrowotne i fizyczne.
  • Ujmij ćwiczenia w swoim codziennym harmonogramie, tak jak pójście do pracy i nie rezygnuj z nich dla innych zajęć. Jeśli je zaplanujesz, bardziej prawdopodobne że je wykonasz. Jest to jedna z najważniejszych rzeczy które możesz zrobić w ciągu dnia.
  • Postaraj się zaplanować, sobie różne formy aktywności fizycznej, żeby się nie nudzić. Możesz np. maszerować, jeździć na rowerze, pływać, chodzić na zajęcia fitness/zumba.
  • Ustaw sobie przypomnienie w telefonie na godzinę o której masz zacząć trening niech buduję się w Tobie ten zdrowy nawyk.
  • Nie masz motywacji aby samej ruszyć swoje cztery litery? Zapisz się na siłownie, wykup zajęcia u trenera personalnego i z pewnością osiągniesz swój cel.
  • Gdy tylko pozwoli Ci na to czas to oprócz swojego podstawowego treningu możesz ruszyć na długi spacer lub wyjść na rower czy rolki.
  • Zapisuj swoje wyniki – nic nie motywuje bardziej niż „bycie lepszym od siebie”.

 

Większość z nas przed wakacjami uparcie ćwiczyła, trzymała dietę aby jak najlepiej wyglądać na plaży (każda motywacja jest dobra) a co gdy już jest po wakacjach? Nie warto zmarnować tego wszystkiego, bo jeżeli udało Ci się zrzucić tłuszczyk to zrób wszystko aby na kolejnych wakacjach wyglądać jeszcze lepiej! Trening musi stać się dla Ciebie jak nawyk, coś co jest codziennością jak np. umycie zębów czy wypicie herbaty. Wiem, że może Ci się nie chcieć bo idzie zima i nikt nie zobaczy efektów ale pomyśl sobie co będzie wiosną jak ściągniesz  puchową kurtkę? No i najważniejsze, nie zwalaj winy na brak czasu! Masz czas aby posmarować swoje ciało balsamem i nałożyć maseczkę na twarz? Trening to jest takie samo domowe SPA jak rytuały łazienkowe! Zawalcz o siebie!

 

Post Author: Paula Dowlasz

29 thoughts on “Zdrowy nawyk – zacznij się ruszać

    Domi123

    (30 sierpnia 2018 - 09:04)

    Przydatny tekst :). Nie zdążyłam schudnąć do tych wakacji więc wyznaczyłam sobie cel do nastepnych

      Paula Dowlasz

      (30 sierpnia 2018 - 09:20)

      Zacznij od dziś!

    Domi123

    (30 sierpnia 2018 - 09:05)

    Przydatny tekst :). Nie zdążyłam schudnąć do tych wakacji więc wyznaczyłam sobie cel do nastepnych. Mam nadzieję że mi się to uda

      Paula Dowlasz

      (30 sierpnia 2018 - 09:20)

      Zacznij już dziś!

    Natka!

    (30 sierpnia 2018 - 09:15)

    Uwielbiam ćwiczyć, w wakacje nie rezygnowałam z aktywności fizycznej, wręcz przeciwnie zwiększyłam jej ilość 🙂
    Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

      Paula Dowlasz

      (30 sierpnia 2018 - 09:19)

      To super! W takim razie nie potrzebujesz moich porad 😛

    Marta

    (30 sierpnia 2018 - 09:20)

    Super porady, w końcu spróbuje pokonać swoje lenistwo 😉 Pozdrawiam

      Paula Dowlasz

      (30 sierpnia 2018 - 09:57)

      Mam nadzieję, ze Ci się uda 😛

    Candy Pandas

    (30 sierpnia 2018 - 10:12)

    Teraz w fitness klubach będzie oblężenie 😀 Ale to dobrze, bo nie tylko na wakacje trzeba dobrze wyglądać i dbać o zdrowie 🙂

      Paula Dowlasz

      (31 sierpnia 2018 - 07:25)

      🙂

    Ania

    (30 sierpnia 2018 - 11:04)

    Bardzo przydatny wpis :))

      Paula Dowlasz

      (31 sierpnia 2018 - 07:24)

      Ciesze się 🙂

    Monika

    (30 sierpnia 2018 - 15:31)

    Mówi się, ze ruch to zdrowie. Może i się zgodzę, ale jestem zbyt leniwa, żeby ot tak zacząć ćwiczyć. Wszakże muszę zrobić w końcu masę. ‚:) Rady dobre, motywujące. Będę o nich pamiętać w przyszłości.

      Paula Dowlasz

      (31 sierpnia 2018 - 07:24)

      Powodzenia 🙂

    Zołza z kitką

    (30 sierpnia 2018 - 20:15)

    Z tym ruszaniem się to też tak nie do końca kolorowo. Bo organizm przecież przyzwyczaja się do wysiłku – przykładowo to, że kiedyś szliśmy do pracy wystarczyło, by spalić dodatkowe kalorie, co przełożyło się na lepszy wygląd. Po czasie jednak spacer przestaje wystarczyć, a nas może dopaść efekt jojo…;)

      Paula Dowlasz

      (31 sierpnia 2018 - 07:24)

      A to wiadomo nie od dziś :-p aktywność fizyczna musi być różnorodna 🙂

    Magda

    (30 sierpnia 2018 - 20:55)

    O to temat akurat u mnie na czasie, dzięki za podpowiedzi 🙂

      Paula Dowlasz

      (31 sierpnia 2018 - 07:23)

      Nie ma za co – pozdrawiam!

    Tomasz

    (30 sierpnia 2018 - 23:06)

    Wakacje u nas trwają juz długo, ale ćwiczenia musza byc. Raz rower, innym razem spacery długie, a teraz duzo pływamy. Myśle ze najważniejsze jest by żyć aktywnie. Ja jakos nigdy nie mialem zacięcia, by wytrwać, ale zawsze żyje bardzo aktywnie. Pozdrawiam i dziekuje za doping 🙂

      Paula Dowlasz

      (31 sierpnia 2018 - 07:23)

      Pozdrawiam gorąco!

    Poszukiwacz raju

    (30 sierpnia 2018 - 23:11)

    My mamy wakacje od długiego czasu, uważam ze ważne jest by po prostu żyć aktywnie. Jednego dnia rower, czasem długi spacer, obecnie duzo pływamy… jakos nigdy nie mialem zacięcia do ćwiczeń. Zawsze jednak mam zacięcie do spędzania czasu w ruchu i aktywnie. Pozdrawiam i dziekuje za doping

      Paula Dowlasz

      (31 sierpnia 2018 - 07:23)

      Pozdrawiam gorąco!

    Poszukiwacze raju

    (30 sierpnia 2018 - 23:16)

    U nas wakacje trwają juz długo i nie zanosi sie na ich koniec. Ważne jest by żyć aktywnie, nie stroniąc od wysiłku. Często jeździmy rowerami, to długie spacery a obecnie co dziennie pływamy i podziwiamy piękno morskiego dna. Jakos nigdy nie mialem zacięcia do uprawiania jednego sportu. Uwielbiam różnorodność. Ten tekst to fajny motywator 🙂 muszę go przetłumaczyć żonie 🙂 pozdrawiamy ze słonecznej Grecji

      Paula Dowlasz

      (31 sierpnia 2018 - 07:23)

      Przetłumacz i pozdrów żonę 🙂

    General Fresh

    (31 sierpnia 2018 - 09:29)

    Małymi krokami do celu! Także jeżeli chodzi o aktywność fizyczną 🙂

    adaa

    (31 sierpnia 2018 - 11:19)

    ja chodze do pracy pieszo:) tez dziala

    Kinga

    (31 sierpnia 2018 - 11:21)

    Zdrowy, ale ciężki do wypracowania

    Łukasz Jarych

    (3 września 2018 - 07:30)

    Od lat gram w piłkę nożną i ta miłość nigdy nie rdzewieje 😉 Czyli cały czas mam ruch.

    Ola

    (3 września 2018 - 19:45)

    Odswoezylam Endomondo i wróciłam na rower:) dla .nie ogromny sukces