Pierwszy taniec – lista najlepszych piosenek *podobno*

Pierwszy taniec to moment rozpoczynający wesele. Moment w którym wszystkie oczy skierowane są na pięknie tańczącą Parę Młodą. Dla wielu par to najbardziej stresująca chwila podczas wesela. Aby pierwszy taniec był bardzo „wasz” możecie wybrać swoją ulubioną piosenkę.

 

Na początek wrzucam pierwszy taniec Mojej Teresy i Pawła – zrobili wielkie WOW.

 

 

Czy każda Para musi zatańczyć pierwszy taniec? Oczywiście, że NIE! To nie jest mus jednak jest to element tradycyjny i chyba większość osób decyduję się na to. Pierwszy taniec często spędza parom  sen powiek, nie wiedzą czy zatańczyć zwykłego „przytulańca” czy jednak udać się na nauki do szkoły tańca. Każdy musi zrobić to z czym będzie czuł się dobrze. Teresa z Pawłem uczyli się tego tańca i wyszło pięknie, my z Wojtkiem zastanawiamy się jeszcze nad tą kwestią.

Ważna jest piosenka do której chcemy ten pierwszy tanie zatańczyć. Przyjęło się, że jest to chwila romantyczna i wzruszająca – wiele par wybiera piękne aczkolwiek smutne (jak dla mnie) piosenki o wielkiej miłości. My chcielibyśmy zrezygnować z łzawych momentów i szukamy piosenki która wywoła nie śmiech a UŚMIECH naszych bliskich i nasz! Coraz częściej można zauważyć pary które z pierwszego tańca robią przedstawienie. Z kilku połączonych śmiesznych piosenek tworzą przedstawienie, biegając za sobą, wymachując rękami – jak kto woli.

Pierwszy taniec jest waszą chwilą i nie zależnie czy zatańczycie walca, przytulańca czy będziecie biegać za sobą i tak będzie pięknie. Przy wyborze piosenki czy rodzaju tańca nie kierujcie się modą, bo moda na daną piosenkę przeminie a po co za kilka lat oglądać płytę z wesela z beznadziejną ALE modną piosenką w 2019 roku? Zróbcie to jak czujecie nawet jeżeli będzie to piosenka „Ty jesteś gwiazda z Tobą jest jazda” – dystans.

Z opowiadań moich czytelniczek i znajomych podobno warto się nie stresować i wyluzować. Możliwe, że mają rację ale ja potwierdzę Wam to za kilka dobrych miesięcy. Jak na ten moment powiem Wam w tajemnicy, że ja już się stresuje a wybór TEJ piosenki nie jest wcale takie prosty.

 

Jednak jeżeli nie macie swojej piosenki to dzięki moim najlepszym obserwatorkom na IG zebrałam „podobno” najlepsze piosenki (kolejność nie ma znaczenia).

 

 

Post Author: Paula Dowlasz

18 thoughts on “Pierwszy taniec – lista najlepszych piosenek *podobno*

    Vai Bewitched

    (13 listopada 2018 - 09:43)

    Byłam na weselu ostatnio, ale nie pamiętam utworu, który wybrzmiał na pierwszy taniec. Rozpoznałabym melodię i tekst, ale tytułu za Chiny nie pamiętam!

      Paula Dowlasz

      (13 listopada 2018 - 09:47)

      A był to polski utwór? 🙂

    Gabi

    (13 listopada 2018 - 10:01)

    A my wybraliśmy coś innego, chyba nikt jeszcze tego nie wybrał na pierwszy taniec. A na pewno nie moi znajomi;p
    Lay all your love on me – Abba! 😀

      Paula Dowlasz

      (13 listopada 2018 - 10:03)

      ooo super! No nikt tej piosenki nie podał :-). Lubię jak Pary Młode sięgają po takie nieoczywiste rozwiązania 😉

        Gabi

        (13 listopada 2018 - 10:11)

        A ile się naszukałam ;D Wszędzie teraz leci Ed (kocham gościa, ale już mnie mdli jak kolejna para tańczy do Perfect…), Willow czy You are the reason – a najbardziej boli mnie fakt, że te dwie ostatnie piosenki to piosenki o nieszczęśliwej miłości. No jak można wybrać coś takiego? Pierwszy taniec, jesteś szczęśliwa, masz u swojego boku mężczyznę twojego życia i co? I tańczysz do piosenki gdzie facet błaga kobietę o wybaczenie bo ją zdradził.. eh… ; C

          Paula Dowlasz

          (13 listopada 2018 - 10:26)

          Mam to samo jeżeli chodzi o PERFECT… Ja chciałabym coś wesołego i takiego z życiem. Aby zacząć wesele z przytupem a nie łzawo i płacząc 😛

    JackieDubb

    (13 listopada 2018 - 10:11)

    Mój pierwszy taniec był do Easy- Faith No More, piosenka o rozstaniu nie przyniosła szczęścia w małżeństwie;) Ale dała szczęście w nowym życiu:)

      Paula Dowlasz

      (13 listopada 2018 - 10:26)

      Czyli? Był ślub & rozwód? 😮

      Gabi

      (13 listopada 2018 - 10:57)

      Waterloo! 😀
      accidentally in love, shut up and dance 😀 i lay all your love on me ;D wahaliśmy się między tymi czterema, chociaż walce i wolne piosenki były brane pod uwagę ;D

        Paula Dowlasz

        (13 listopada 2018 - 13:36)

        Super:-D

    Joanna

    (13 listopada 2018 - 10:26)

    My to jednak oryginalni byliśmy, może nawet za bardzo 😉

    Ula

    (13 listopada 2018 - 10:46)

    My swoj pierwszy taniec tanczylismy do piosenki Sylwi Grzeszczak i Sound’n’grace – kiedy tylko spojrze 🙂 przepiekna melodia i tekst 🙂

    Bookendorfina Izabela Pycio

    (14 listopada 2018 - 07:32)

    Nie mieliśmy pierwszego tańca, wtedy nie był taki modny, a i sami nie odczuwaliśmy takiej potrzeby, ale moja córka przygotowuje pary do pierwszego tańca. 🙂

      Paula Dowlasz

      (14 listopada 2018 - 08:53)

      O może zdradź do jakiej piosenki będzie tańczyć Twoja córka?

    Wero

    (26 listopada 2018 - 08:30)

    My napewno zatańczymy na naszym ślubie 🙂 Obowiązkowo! 😉

    Marta

    (26 listopada 2018 - 10:29)

    Nasz pierwszy taniec to była katastrofa 🙂 tego sie nikt nie spodziewal, pol roku nauki i pokonal nas stres :))

    Aleksandra P

    (26 listopada 2018 - 10:44)

    Osobiście zawsze lubię oglądać pierwszy taniec, ale sama nigdy na niego bym się nie zdecydowała i odpuściła temat 😉

    swiat karinki

    (27 listopada 2018 - 09:24)

    Gdybym znowu brała ślub znowu postawiła bym na polską piosenkę. Tyle że była by ona od IRA – powtarzaj to!