Modnie i wygodnie – urządzamy DOM!

Jestem na takim etapie, że zaraz wychodzę za mąż, wyprowadzę się od rodziców aby razem z mężem stworzyć nasz własny dom. Wow! Świetnie naprawdę drzwi dorosłości za chwilę otworzą się przede mną ale zanim to nastąpi czas urządzić nasze gniazdko, nasz wspólny dom! Powinno być modnie, wygodnie, przejrzyście i po naszemu. Wiele młodych osób aranżując swoje mieszkania/ domy chce by wnętrza były industrialne.

  • Ogromna przestrzeń – najważniejsza zasada industrializmu. Pomieszczenia o wysokich sufitach, i duża powierzchnia która jest wszystkim. Kuchnia, salon, biuro, pokoje wszystko często tworzy jedno pomieszczenie. Nie ma mowy o ściankach działowych które wizualnie zmniejszają pomieszczenie.
  • Surowe materiały – DREWNO, DREWNO i jeszcze raz DREWNO czyli to co my kochamy. Często można zauważyć płytki imitujące drewno ponieważ są one bardziej wytrzymałe. W industrialnych mieszkaniach drewno nie powinno leżeć tylko na podłodze ale może być na ścianach oraz meblach.
  • Kolory – biel, szarość i beż są kolorami które najczęściej występują w mieszkaniach industrialnych. Dla nas te kolory to hit i według nas nie zależnie czy chcemy aby w naszym domu było modnie to z pewnością jezeli chcemy aby było przejrzyście warto sięgnąć po te barwy.
  • Meble z duszą – czyli co używane stare meble? Ogromna powierzchnia, biel i drewno i w tym wszystkim stara drewniana szafa? Tak! Aby pomieszczenie nie było „zimne” warto poszukać takich mebli aby zrobiło się przytulniej. Dużo mebli które idealnie wpasują się w styl industrialny można znaleźć w Meble Forte .
  • Modne dodatki – metalowa lampa w kolorze starego różowego złota? Może być. Styl industrialny lubi jednak prostotę i minimalizm dlatego lepiej sięgnij po metalową lampę niż żyrandol z pomponami. Świetnym pomysłem jest wprowadzenie przedmiotów z dawnych epok np. gramofon?

 

Prosto czyli modnie?

Styl industrialny ciągle jest na topie. Kiedyś pomieszczenia miały być zastawione kanapami, stołami, kwietnikami, pufami, szafkami na których stały kryształy i najlepiej wszystko ogromne w kolorze złota i drewna. Teraz to białe i minimalnie urządzone wnętrza są HITEM. My szukając projektów chcemy uderzyć właśnie w taki styl, może nie wykorzystamy go w 100 % ale kolory i surowe materiały będą na pewno.

Biel i szarość – czy to szpital?

Często spotykam się z taką opinią, duża przestrzeń w kolorach bieli kojarzona jest ze szpitalami. Faktycznie takie wnętrza są zimne ale aby je ocieplić wystarczy piękna stara drewniana szafa i miły koc na kanapie :).

Post Author: Paula Dowlasz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *