Buty narciarskie które mnie rozkochały!

Sezon zimowy dobiegł końca i z nart możemy przesiąść się na rower. Jednak zima nas rozpieściła i śniegu mieliśmy naprawdę pod dostatkiem. Z czym kojarzy się zima? Z bałwanem, ciepłą kawą z cynamonem i z NARTAMI! Narciarstwo to świetny sposób na piękną sylwetkę bo angażuje niemal wszystkie nasze mięśnie do pracy. Osoby uprawiające narciarstwo nie muszą martwić się o swoją kondycję ani o zbędne kilogramy. Jazda na nartach to też świetna nauka samodyscypliny szczególnie gdy upadamy.

Odpowiedni strój do jazdy na nartach jest bardzo ważny!

I nie mam tu na myśli najmodniejszego w tym sezonie kombinezonu. Chociaż dla wielu kobiet to właśnie ładny kombinezon jest priorytetem a buty narciarskie damskie idą w zapomnienie. To jest błąd! Buty narciarskie muszą być odpowiednio dobrane i dopasowane do nogi. Wiele osób korzysta z wypożyczalni sprzętu narciarskiego jednak buty z wypożyczalni nie są dobrym rozwiązaniem.

  • brak higieny
  • źle dopasowane obuwie

Jakie buty narciarskie wybrać?

Wszystko zależy co nas interesuje i jakie narciarstwo uprawiamy. Są buty do narciarstwa zjazdowego, biegowego jak również dla skoczków narciarskich. Nie kierujmy się niską ceną. Wiele osób mówi „a co tam pojeżdżę kilka razy więc nie będę wydawać milionów” – czasami warto dołożyć kilka złoty i mieć buty dużo lepsze! Tym bardziej, że kupujemy buty na kilka jak nie kilkanaście sezonów. Wybierając buty warto zwrócić uwagę na jeszcze kilka szczegółów.

  • Sztywność – sztywne buty są mniej komfortowe jednak zjazd w nich jest dużo bardziej przyjemny.
  • Markę – warto sięgnąć po buty firm które specjalizują się w ich robieniu.
  • Jakość wykonania i sposób regulacji – buty narciarskie muszą dobrze trzymać stopę i łatwo się zakładać.

I cóż, że wiosna?

Teraz spokojnie możesz zacząć odkładać sobie na wymarzone buty narciarskie po to aby zimą zachwycić na stoku :).

Post Author: Paula Dowlasz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *