Ser na randce wróży miłość?

Dobry ser początkiem udanej miłości?


Możliwe, że nie uwierzycie w to, co zaraz przeczytacie, ale kocham ser żółty! Ze względu na swój zdrowy tryb życia ograniczam ser jednak gdy mam „wolniejszy dzień” od diety ser zawsze jest. Najważniejsze jest to, aby sięgać po dobre sery, a nie wyroby sero-podobne, które smakują jak karton. Ostatnio w moim domu zagościły i zostały pokochane przez wszystkich sery z mleczarni w Mońkach, czyli tradycja smaku z Doliny Biebrzy.

Dobra randka kojarzy się z dobrym jedzeniem i winem – tak filmowo. Pomost albo ładna polana, koc, kosz piknikowy (wyjęty prosto z instagrama), bukiet, wino i przekąski. A jakie przekąski do wina są najlepsze? Orzechy, krakersy, warzywa i ser! Podobno większość udanych randek to te na których jest wino i ser – sprawdziłam te statystyki pisząc ten artykuł.

Mój ulubiony ser?

  • ser edamski – orzechowa nuta
  • ser nadbiebrzański – łagodny ze słodkawą nutą
  • ser morski – wyjątkowy aromat

Poproszę podwójny ser!

Na pizze, zapiekankę, do spaghetti, lasange czy foccacci! Ze swojej dietetycznej strony muszę powiedzieć podwójny ser jest dobry raz na kwartał. Jednak jeżeli nie musisz obawiać się zbędnych kilogramów to zazdroszczę i jedz ser, wtedy kiedy tylko masz na to ochotę. Pamiętajcie, gdy jemy z głową to dodatkowe kilogramy wcale nam nie grożą.

A do kanapek tylko sery topione

Kanapka z serkiem topionym to wspomnienie każdego dziecka, świeża bułka i dobry serek. Pyszności! A mleczarnia w Mońkach ma bardzo bogatą ofertę tych serów: ser topiony aksamitny, z papryką, ze szczypiorkiem, z pieczarkami – każdy z nich ma pyszny aksamitny smak. Aczkolwiek ja pomimo tego, że dzieckiem dawno już nie jestem często sięgam po świeży razowy chleb, serek topiony i pomidora.

Zapraszam Cię do mnie:

Mój BOHO wieczór panieński – [ K L I K ]

Mój kanał na YouTube – [ K L I K ]

Moja grupa odchudzająca – [ K L I K ]

Mój INSTAGRAM – [ K L I K ]

Post Author: Paula Dowlasz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *