Odchudzanie na rolkach – jak przyjemnie zrzucić zimowe kilogramy?

Zimowe kilogramy!

Zima już dawno za nami ale zimowe kilogramy nadal nie chcą odejść? Zimowy tłuszczyk często zbiera nam się cały rok i zimowy jest on tylko z nazwy ale wiosna to naprawdę fajny czas aby się z nim rozstać. W zdrowym ciele zdrowy duch. Tylko jak schudnąć aby właśnie nie wyzionąć z siebie ducha? Nie każdy chce zalewać siebie potami i wiele szczególnie Pań szuka treningu który będzie przyjemny i zamiast bólu da nam uśmiech i radość. Dlatego właśnie przyszedł czas na ROLKI! Odchudzanie na rolkach to świetna zabawa! Od kiedy pamiętam jeżdżę na rolkach i zawsze dobrze się przy tym bawię.

Odchudzanie na rolkach

Odchudzanie podczas jazdy na rolkach przynosi nam same pozytywy! Skuteczne spalanie tłuszczu, odchudzanie bez obciążania kolan, poprawa kondycji, wzmocnienie mięśni pośladków i nóg, dotlenienie się i nie zapominajmy o tym, że rolki są środkiem transportu. Sięgając po rolki fitnessowe możemy być spokojne, że do lata uda nam się zrzucić kilka kilogramów zbędnego tłuszczu. Mięśniami, które wykazują największą aktywność podczas jazdy są mięśnie czworogłowe oraz pośladkowe. Gdy jeździmy w pozycji obniżonej, która nazywana jest również łyżwiarską, niezwykle zaangażowane są również mięśnie grzbietu. W zależności także od stylu jazdy na rolkach, łydki będą pracowały bardziej bądź mniej intensywnie. Systematyczna jazda pomaga także w likwidowaniu cellulitu, poprawia kondycję oraz samopoczucie, pozwala się odstresować i dotlenić cały organizm. Na rolki warto wybrać się nawet kilka razy w tygodniu – jest to sport, który można uprawiać w pojedynkę, ale równie dobrze na rolki można wybrać się w większej grupie – znajomych bądź rodziny.

Nie jestem mamą ale obserwuję dużo FIT MAM „w internetach” i uwielbiam zdjęcia gdy mama na rolkach pcha wózek! Wygląda to rewelacyjnie i jest to idealne połączenie PRZYJEMNEGO Z POŻYTECZNYM! W końcu maluszek potrzebuje świeżego powietrza a mama potrzebuje ruchu.

Ja z rolkami to mam tak, że jak po zimie i zimnej wiośnie mam dość domowego treningu to sięgam po rolki! Wiosna jest idealną porą do tego aby zwiększyć swoją aktywność fizyczną na zdrowym powietrzu. Rozkwitające kwiaty, zielone liście na drzewach i śpiew ptaków to najlepsza motywacja. Odchudzanie na rolkach jest dobre dla każdego!

Warto jeździć od małego!

Moja przygoda z jazdą na rolkach zaczęła się jak miałam 6 lub 7 lat. Jako mało dziecko nauczyłam się jeździć bardzo szybko i na szczęście nigdy nie miałam poważnego upadku. Znam osoby które jako dorosłe chciały nauczyć się jeździć na rolkach i ich przygoda skończyła się gorzej… Znacznie się obiły.

Post Author: Paula Dowlasz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *