Pizza amore…:)

Miłość do jedzenia a szczególnie do dobrej pizzy jest wielka! Aby jednak pizza była naprawdę dobra i rozkochała w sobie wszystkich to podstawą jest porządny piec do pizzy . Pizza potrafi wiele, ostatnio głośno było nawet o oświadczynach przy pizzy. Podobno pewien mężczyzna ukrył pierścionek zaręczynowy pod serem i czekał aż jego wybranka go znajdzie i powie mu „TAK”. Nie wiem czy jednak TAK padło z ust kobiety, czy pierścionek jest się spodobał, czy wybranka serca nie zakrztusiła się pierścionkiem i czy to była w ogóle prawda.

Piece do pizzy są jednokomorowe lub dwukomorowe mamy do wyboru elektryczne i gazowe. Specjalny design o który zadbał włoski projektant.

Pizza to najbardziej lubiane włoskie danie na całym świecie. Fala „pizzy” zalała wszystkie kontynenty i nawet nie znając obcego języka to danie uda Ci się zamówić. Ale aby pizza smakowała naprawdę „po włosku” musi być dobrze przygotowana.

W internecie jest mnóstwo przepisów na „idealnie włoską pizze” jednak aby taka była musi być przygotowana zgodnie z recepturą. Dobre ciasto, sos pomidorowy i mozarella – to podstawa. Jednak piekąc pizze w domu w zwykłym piekarniku nie mamy szans aby uzyskać idealny smak, dlatego lepiej wybrać się do prawdziwej restauracji gdzie pizza wypiekana jest w piecu.

Ciekawostki o pizzy:

o   Międzynarodowy dzień pizzy jest 9 lutego, a miesiąc pizzy w USA od 1987 roku wypada w październiku.

o   Największa pizza na świecie została upieczona 13 grudnia 2012 roku w Rzymie. Jej średnica wynosiła 40m, ważyła ponad 23 tony i była bezglutenowa.

o   Najdroższą pizzę możesz dostać w restauracji Gordona Ramsaya w Londynie. Kosztuje w przeliczeniu około 514 . Składa się z cebulowego puree, białej truflowej pasty, sera fontina, baby mozzarelli, pancetty, borowika szlachetnego i świeżej sałaty „mizuna”, ozdobiona jest świeżymi białymi truflami.

o   Na Alasce jest pizzeria, która dostarcza pizzę samolotem.

o   Pizzę przynajmniej raz w miesiącu zje 62% Polaków

o   Istnieje „sportowa” dyscyplina pizza freestyle – polega na podrzucaniu pizzy w rytm muzyki. Ciasto kręci się wokół, dzięki czemu uzyskuje swoją wielkość.

A więc jak widzicie nawet jedząc pizze można mówić o przygotowaniach do sportowej dyscypliny!

Pizza łączy ludzi. Coraz częściej na imprezach typu wesela, urodziny można posmakować pizzy. Nie jest ona uważana już za typowy fast food i jak to czasami się mówi „śmieciowe jedzenie”. Dobrze przygotowana pizza to naprawdę fajny posiłek. A jeśli jesteś na diecie to nie ma problemu bo pizza na ryżowym lub kalafiorowym spodzie jest naprawdę dobra.

Post Author: Paula Dowlasz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *