DIETA to przez nią w życiu mi NIE wyszło * dieta temu winna *

Czujesz się słabo? Złapało Cię przeziębienie? Ach, boli Cie ząb? – no tak DIETA temu winna!

Zapraszam Was na artykuł który ma na celu pośmianie się i zrozumienie. Opowieści które przeczytacie należą do kilku dziewczyn. Mowa będzie tylko o rozsądnych dietach, bogatych we wszystkie dobra a nie ładowaniu w siebie 500 kcal tylko po to a by zrzucić 5 kg w 5 dni (co jest nierealne bo taka dieta nie istnieje).

„Rozmawiałam raz z przyjaciółką i mówię do niej: spóźnia mi się okres. Na co ona ochoczo odpowiada „wiesz dlaczego? To przez tą Twoją dietę”. „

„Złapała mnie infekcja taka zwykła jak każdego na co moja babcia już wiedziała przez co… przez dietę!”

„U mnie w domu przyjęło się, że cokolwiek mi w życiu „nie wyjdzie” jest to przez dietę. Okres za późno – zła dieta, okres za szybko – zła dieta. Ból zęba, głowy, pleców, tyłka – zła dieta. Nawet nie chce mi się z nimi walczyć…”

„Ostatnio zaspałam do szkoły – dowiedziałam się od mamy, że to ta dieta tak źle na mnie działa…”

Takich wypowiedzi dostałam naprawdę mnóstwo i czytając każdą miałam lekkie przerażenie w oczach ale i uśmiech od ucha do ucha. Jestem szczerze przerażona jak ludzie postrzegają dietę – jako coś tak bardzo OKROPNEGO! Osobiście często mówiąc do mojej Teresy, że czuję się słabo słyszę „to przez te odchudzanie”. Dla wielu jeszcze osób „normalnym”zjawiskiem jest to, ze ktoś je obiad w Mc Donaldzie a czymś zupełnie hardcorowym i oderwanym od rzeczywistości to, że siada ze swoim pudełkiem i wciąga swoje zdrowe jedzenie.

Dlaczego tak jest? Wydaje mi się, że jest to spowodowane brakiem wiedzy u tych osób które dietę odbierają za coś bardzo złego.

Dieta kojarzy im się z:

 • wyrzeczeniem

 • głodzeniem się

 • jedzeniem trawy (częste określenie sałat)

 • bulimią

 • anoreksją

A czym jest dobra dieta:

 • pysznym pełnowartościowym jedzeniem

 • jedzeniem dużej ilości zdrowych kcal

 • zdrowymi włosami, skórą, paznokciami

 • świetnym samopoczuciem

 • dobrymi wynikami.

Kiedyś starałam się tłumaczyć, że przecież ja teraz jem w 110% zdrowiej niż wcześniej i to powinna być radość dla rodziny, no w końcu wyszłam z otyłości. Teraz już nie chce mi się odpowiadać na zaczepki w stylu „od jednego ciastka nie utyjesz, no po co się tak męczysz” – ale ja się nie męczę i wiem, że nie utyję bo jak mam ochotę to jem cokolwiek słodkiego. Tak naprawdę aby zrzucić kilogramy to bilans musi być ujemny ale czy my w tym bilansie będziemy mieć zdrowe jedzonko czy czekoladę to nie ma znaczenia, jeżeli on będzie ujemny to schudniemy. Różnica będzie w naszym samopoczuciu i wynikach – ale to nie o tym dzisiaj…

Jeżeli ktoś z Twoich bliskich jest na diecie i zauważasz u niego prawdziwie problemy które mogą być związane z tym, że je zbyt mało to porozmawiaj z nim. Nie wyśmiewaj się, nie reaguj agresywnie – rozmowa, zrozumienie i czas mogą pomóc. Ale jak Twój bliski jest na zdrowej diecie, biega, skacze i ma 100% motywacji oraz energii  to dołącz do niego zamiast zaczepiać i truć o tym jakie ciastka są pyszne :-).

Treści marketingowe to w dużej mierze nadal ulotki. Zwykłe ulotki na papierze. Pomimo tego, że żyjemy w czasach online i reklamy też są online, wiele ludzi nadal wierzy w moc ulotek!
Gdzie ulotki sprawdzają się najbardziej? W miastach wakacyjnych! Sama często łapie się na tym, że biorę od hostess lub ze stojaków ulotki i czytam co mi oferują. Takim sposobem w Augustowie popłynęliśmy katamaranem a w Zakopanym trafiłam do kina 7D.
Najczęściej z ulotkami stoją hostessy które nam je wręczają i powiem Wam, że akurat to mnie nie przekonuję. Sama często biorę udział w takich akcjach i wiem co ludzie robią z taką ulotką. Gniotą i wyrzucają. Dużo bardziej atrakcyjną formą przekazu jest stojak na ulotki . Jeśli ulotka jest w kolorach które przyciągną klienta to on ją weźmie. Jeżeli weźmie ją sam to jest 100% pewności, że ją przeczyta i z niej skorzysta.

Post Author: Paula Dowlasz

31 thoughts on “DIETA to przez nią w życiu mi NIE wyszło * dieta temu winna *

  Natalia

  (21 listopada 2018 - 17:02)

  nie wiem czy to dobrze czy nie ale nigdy nie bylam na diecie 😛

  Mama Tosiaczka

  (21 listopada 2018 - 18:45)

  U mnie było podobnie. Gdy udało mi się schudnąć po ciazy-dzieki zdrowej diecie i ćwiczeniom, miałam podobne pytania: czy w ogóle coś jem, czy nie przesadzam. A ja czułam się dobrze i zdrowo. Teraz po drugiej ciąży rownież staram się wrócić do figury „sprzed”zdrowa dieta i lekkimi (na razie) ćwiczeniami. Oczywiście od czasu do czasu pozwalam sobie na jakieś grzeszki. Ale wtedy przez kolejne dni nie jem nic słodkiego.

  Urszula Oliwek

  (22 listopada 2018 - 11:55)

  Wokół diet narosło mnóstwo mitów. Oczywiście każda napotkana osoba jest ekspertem, lekarzem, dietetykiem i magikiem jedzeniowym w jednym. Ciocie „dobra rada” i wujkowie „wiem wszystko najlepiej” to prawdziwa plaga.

  @smakujcodnia

  (22 listopada 2018 - 13:01)

  Hahaha, ja całe życie jestem na diecie 🙂 Bardzo ciekawy artykuł, świetne zdjęcia 🙂

  Oktawia

  (22 listopada 2018 - 13:57)

  Oh! Bardzo ciężki temat. Ja na szczęście na żadnej diecie nie byłam i… nie zamierzam być!

  Natalia - Naturalnie Niebanalnie

  (22 listopada 2018 - 14:06)

  Niestety dieta wielu osobom kojarzy się z czasową zmianą sposobu żywienia – żeby np. schudnąć. Tymczasem dieta to tak naprawdę sposób odżywiania – może być dobra lub zła, pełnowartościowa, albo generująca niedobory, itd. Jedzenie i tradycja jedzenia jest dla nas tak ważna, że gdy u cioci na imieninach odmawiasz kawałka tortu, bo zwyczajnie nie jesz cukru, już jest obraza, bo cioci jest przykro. Niestety, traktujemy takie odmowy zbyt personalnie – przecież nikt nie robi nikomu na złość, odmawiając zjedzenia jakiegoś dania 🙂

  Anna Kozakiewicz

  (22 listopada 2018 - 15:40)

  na szczęście nigdy nie musiałam być na diecie

  Justyna

  (22 listopada 2018 - 16:04)

  Boo dobór właściwej diety nie jest taki prosty

  Bookendorfina Izabela Pycio

  (22 listopada 2018 - 18:49)

  Kiedy chcę schudnąć nie stosuję diety, wracam do zdrowych nawyków żywieniowych. 😉

  Szczęśliwa Siódemka

  (23 listopada 2018 - 09:37)

  Myślałam, że to nie będzie tekst o mnie – a jednak! 🙂 Nie odchudzam się i nie odmawiam sobie prawie niczego, ale… od prawie dwudziestu lat nie jem mięsa. Nie czuję, żeby coś mnie przez to ominęło. Nigdy nie szalałam za smakiem mięsa, a w chwili obecnej jest dla mnie totalnie niejadalne. Ale co ja się przy okazji nasłucham… Od prawie dwudziestu lat, wiecznie. Zwłaszcza po zajściu w ciążę. Ciągle ludziom się wydaje, że mnie nawrócą na „właściwe” odżywianie 🙂

  Job Choice Net

  (23 listopada 2018 - 09:38)

  Dieta? Hmmmm to słowo można rozumieć różnie … mi się kojarzy ze stylem życia.
  Dobra dieta to nie reżim to pewna dyscyplina i zmiana stylu życia …. na stałe tak aby odżywiać się … cała informacja jest zawarta właśnie w tym słowie odżywianie 🙂

  ladymamma.pl

  (23 listopada 2018 - 10:45)

  Nie głodzę się – nie potrafiłabym! ;P Staram się jeśc regularnie i w miarę zdrowo, pozwalając sobie raz na jakiś czas na drobne szaleństwo 😉

  Natka!

  (23 listopada 2018 - 20:51)

  Od czasu kiedy przewartościowałam swoje żywienia zauważyłam ogromne zmiany. Poprawa sylwetki, kondycji włosów, skóry i paznokci i co najważniejsze zwiększona odporność wpływa na dalszy zapał do zdrowego stylu życia.

  Wcześniej myślałam, że by schudnąć należy, a nawet i trzeba ograniczyć kalorie – to bardzo błędne spostrzeżenie. Odkąd jestem na diecie jem zdecydowanie więcej, nie czując ociężałości, co w gruncie rzeczy było częstym problemem.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

  Karolina /Nasze Bąbelkowo

  (23 listopada 2018 - 21:37)

  Niektórzy jak widać mają bardzo mylne pojęcie o diecie – i utożsamiają ją z głodòwką. A tymczasem może to być po prostu racjonalne odżywianie, które na stałe wchodzi w nawyk i staje się stylem życia.

  Aleksandra R. K. Stupera

  (24 listopada 2018 - 08:17)

  Dieta zwykle kojarzy się ludziom z tym, co najgorsze, ale wcale tak nie musi być 🙂

  Kursy krok po kroku - Rękodzieło

  (24 listopada 2018 - 08:57)

  Motywacja to podstawa, niezależnie jaką dietę się stosuje… no i teraz poszukać tej motywacji, to już sukces!

  Matka Polka Czytająca

  (24 listopada 2018 - 09:04)

  Biorę sobie ten wpis do serca 🙂 A tak serio, czasem warto wprowadzić kilka zmian, a efekty są widoczne w bardzo krótkim czasie, pozdrawiam i serdecznie zapraszam do mnie.

  Maja

  (24 listopada 2018 - 12:49)

  bardzo ciekawy wpis

  Klaudia Ja Zwykła Matkaa

  (24 listopada 2018 - 20:36)

  Samo słowo dieta zawsze mnie przerażało i nadal przeraża. Od lat walczę z kilkoma nadprogramowymi kilogrami. Po trzech ciązach wyglądam średnio. Od stycznia ruszam z koleżanką na siłkę, narazie chodzimy na kije.

  blogierka

  (25 listopada 2018 - 01:19)

  Prawdą jest że zła dieta jest przyznąnaprawdę wielu ludzkich problemów.

  Felicja

  (3 grudnia 2018 - 09:17)

  dieta wcale nie powinna byc taka, że osłabia człowieka

  Wnętrze z Drugiej Ręki

  (5 września 2019 - 15:10)

  Uważam, że dobra dieta poprawia stan zdrowia i dodaje energii, ale nie powinna nas ograniczać i warto dodać do niej jakaś aktywność. W końcu to dieta jest dla nas, nie my dla niej. Dużo bardziej lubię określenie „zdrowy tryb życia”. Zawsze słucham w kwestiach o których nie mam dużej wiedzy kogoś mądrzejszego np. dietetyków 🙂

  Anszpi

  (6 września 2019 - 20:53)

  Każda dieta jaką próbowałam podjąć kończyła się… niczym. Wolę jeść zdrowo, ale bez wyrzeczeń

  MangoMania

  (7 września 2019 - 08:10)

  Dieta to duże słowo, a bulimia czy anoreksja nigdy mi się z nią nie kojarzyły. Osobiście staram się bilansować dania w swojej kuchni i praktycznie jem wszystko.

  Donna

  (7 września 2019 - 23:40)

  Ja nigdy nie byłam na diecie, bo staram się jeść normalnie i zdrowo. Nieraz slyszałam ze jak nie zjem miesa to bedę słaba , a ja za mięsem nie przepadam i wolę coś innego.

  Koralina

  (8 września 2019 - 13:28)

  każda wymówka jest dobra 😉 sama mam parę niezawodnych i zawsze skutecznych 😉 chociaż teraz w sezonie jesiennym winę zrzucam raczej na pogodę 😉

  Atrakcyjne wakacje

  (9 września 2019 - 06:05)

  Dieta nie zawsze ma prowadzić do zrzucenia wagi, ważniejsze jest prawidłowe ożywienie organizmu

  Hanna B

  (10 września 2019 - 11:35)

  Faktycznie dieta przeważnie wszystkim kojarzy się z odchudzaniem, a to błąd. Zdrowa dieta to przede wszystkim dobre odżywianie 🙂

  Joaśka

  (10 września 2019 - 11:49)

  Dieta to tak naprawdę odpowiednie odżywianie, a ludzie uznają ją za coś strasznego i boją się samego słowa. Nie rozumieją, że odpowiednie odżywianie przynosi same korzyści. Człowiek lepiej się czuje, wygląda, ma więcej energii, lepsze samopoczucie. Jeśli zmiana pewnych nawyków przynosi utratę zbędnych kilogramów to super! Polecam każdemu rozpoczęcie zdrowego odżywiania, dopasowanego do potrzeb organizmu, nie tylko tym co mają kilka kg za dużo. Gdyby ktoś szukał odpowiedniego wsparcia to polecę gabinety Projekt Zdrowie!

  […] kroki w odchudzaniu. Nie było łatwo, było wiele prób, dużo łez i litry wylanego potu. Startowałam z wagą prawie 110 kg więc wiem jak to jest mieć sporą nadwagę. Gdy z Wojtkiem planowaliśmy już ślub dostawałam […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *