SELFIE – czy w Dzień Dobry TVN powiedziałam prawdę?

HASZTAG – SELFIE!

Ostatnio spełniło się moje kolejne małe marzenie i mogłam wziąć udział w nagraniach do DZIEŃ DOBRY TVN ( TU MACIE LINK ). Temat MIŁOŚĆ a może wręcz obsesja do SELFIE! Czy dzisiejsza rzeczywistość to jedynie ta widziana przez aparat w telefonie?

Niestety ale w dużej mierze właśnie tak jest. Telefony mamy praktycznie przyklejone do ręki a robienie zdjęć jest normalnością. Wydaje mi się, że gdyby zabrać nam telefony, możliwość robienia nimi zdjęć oraz przesyłania ich dalej to byśmy nie wyszli z domu.

Ostatnio chodząc po górach śmiać mi się chciało. Każdy dosłownie każdy (nie zależnie od wieku) chodził i patrzył na świat przez aparat w telefonie (ja również).

Fajne jest to, że możemy łapać te momenty i zachować je. Jednak czasami warto spojrzeć też na świat tak realnie … tylko co potem wrzucimy na instagram?

Pamiętam jak jakiś czas temu robienie sobie selfie było pewnego rodzaju wstydem. Robiliśmy to tylko ukradkiem jak byliśmy gdzieś sami. Teraz nikt nie czuje wstydu cykając sobie zdjęcia. Selfie na tle morza, jeziora, gór, zamku i czegokolwiek.

Poziom piękna? +15!

Każdy telefon posiada teraz funkcję „poziom piękna”. Po uruchomieniu przedniego aparatu od razu możemy się „ulepszyć”. Nasze selfie staję się wtedy lepsze. Ale czy warto powiększać sobie usta i oczy za pomocą aplikacji? Nakładać non stop mordkę psa na swoją twarz? Właśnie dlatego chciałam się wypowiedzieć w tym temacie w DDTVN. Ja uwielbiam robić zdjęcia jednak nie jestem od tego uzależniona i nie muszę ich robić codziennie a nawet kilka razy dziennie. Lubię je też „podrasować” wzmacniając kolory i tyle :). Nie czuję potrzeby aby robić się inna za pomocą aplikacji!

Zdjęcie po lewej jest normalne zdjęcie po prawej jest ulepszone. Zastosowałam wyszczuplenie twarzy, powiększenie oczu, wygładzenie. Na pierwszy rzut oka prawe zdjęcie wydaje się „spoko”. Jednak gdy chwilę przyjrzymy się bardziej widzimy jego sztuczność.

No i możliwe, że mam policzki jak chomik, mniejsze oczy i zmarszczki pod oczami. Mam to wszystko i nie zamierzam się tego wstydzić. Taka jestem i tak mi dobrze. Lubię siebie w lustrze, lubię siebie na zdjęciach. Może to próżne ale lubię siebie. Wiecie, że żyje się łatwiej jak żyje się w zgodzie ze sobą.

Najważniejsze to mieć balans w tym wszystkim. Cieszyć się tym co jest dookoła ale dostrzegać to nie tylko przez aparat. Ja zawsze robię zdjęcia ale teraz już telefon wyciągam znacznie rzadziej – szczególnie gdy spędzam czas z rodziną i przyjaciółmi.

Mój różowy sweter to ostatnio HIT! Pytacie o niego od kiedy dodałam w nim story. Pochodzi on ze sklepu BONPRIX – podrzucam nr artykułu 90892481 :).

Post Author: Paula Dowlasz

10 thoughts on “SELFIE – czy w Dzień Dobry TVN powiedziałam prawdę?

  Anonim

  (30 września 2019 - 19:44)

  Serio? To jest żenujące… Sama jesteś osobą przyklejoną do telefonu, multum zdjęć dziennie. Krytykujesz ludzi robiących zdjęcia w górach, a sama tego nie robisz? Każdy chce mieć jakąś pamiątkę z wyjazdu niekoniecznie wrzucać ją w neta. Masz ewidentnie parcie na szkło, skrytykujesz wszystko czego wymaga temat mimo że sama się tak zachowujesz i tego nie widzisz 😂

   Paula Dowlasz

   (30 września 2019 - 20:05)

   Nie jestem przyklejona do telefonu non stop. Kiedyś byłam. Teraz nie robię multum zdjęć dziennie i nie mam problemu z tym aby zostawić tel w domu.Nie pokazuje swojego życia codziennie, nie relacjonuje spotkań w gronie rodzinnym ani z przyjaciółmi. Dziele się tylko momentami.
   W artykule jest napisane, że JA TAKŻE często podziwiam świat przez tel i, że to wcale nie jest dobre.
   Nie mam parcia na szkło. Lubię moment spotkania się z kamerami, lubię poznawać nowych ludzi i przeżywać fajne momenty. Dodatkowo jestem bardzo dumna, że dostaje takie propozycje a nie „muszę się zgłaszać”.
   Ja się wypowiadam jako ja a Ty jako anonim. Gdybyś miała na tyle odwagi co ja podpisałabyś się swoim imieniem i nazwiskiem. Nie bój się własnego zdania – warto je mieć.
   Piona!

  xoxoxo

  (30 września 2019 - 20:06)

  Piszesz takie rzeczy a sama nie jesteś lepsza latając z telefonem w łapie po mieście i nagrywając story gadając sama do siebie xD Albo w samochodzie, skup się na drodze bo w końcu komuś przyjebiesz. Do tego wrzucasz zdjęcia z każdego miejsca gdzie się pojawiasz, więc co Ty wgl opowiadasz. Taka hipokryzja, że szok. I parcie na szkło. Żałosne z twoją liczbą obserwujących na insta.

   Paula Dowlasz

   (30 września 2019 - 20:54)

   Zmień email bo ciągłe pisanie z jednego jako inna osoba jest słabe :).

  ruda

  (30 września 2019 - 20:22)

  przeciez cię na tym nagraniu nie ma xD

   Paula Dowlasz

   (30 września 2019 - 20:54)

   Skoro tak mówisz… 🙂

  Monika

  (1 października 2019 - 12:24)

  Zwykle mam przy sobie telefon gdy gdzieś jadę ale wolę uwiecznić jakiś piękny widok niż robić selfie

  Monika Kilijańska

  (1 października 2019 - 13:22)

  Można się podrasować, ale trzeba we wszystkim mieć umiar, także w filtrowaniu zdjęć.

   Paula Dowlasz

   (1 października 2019 - 14:36)

   Zgadzam się:).

  Bookendorfina

  (1 października 2019 - 16:49)

  Nie rozumiem parcia na szkło, zawsze wolałam być w cieniu, podobnie jak nie rozumiem nieustannego wykonywania selfie, jakże taka osoba musi się nudzić. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *