Nie pij kalorii.

Nie pij kalorii. Napoje też mogą Cię utuczyć.

Zacznę od tego, że kiedyś byłam wielką fanką kawy z dużą ilością mleka i jeszcze większą ilością cukru. W sumie to było bardziej mleko i cukier z kawą. Piłam takich kaw od dwóch do nawet czterech dziennie. Gdy zaczęłam walczyć ze swoimi nadprogramowymi kilogramami stwierdziłam, że pora wyeliminować cukier chociaż z kawy. Nie było to proste bo jak wiemy cukier uzależnia i kawa wcale nie wydawała się już dobra. Przyzwyczaiłam się pomalutku do kawki bez cukru ale podkusiło mnie i sięgnęłam po słodzik. Na tamtą chwilę wydawało mi się, że jest to super rozwiązanie. Słodka kawa bez kalorii. Na szczęście dość szybko przekonałam się o tym jaka chemia siedzi w tym moim słodziku i wróciłam do gorzkiej kawy. Odstawiając słodzik stwierdziłam, że będę pić nudną kawę i zrezygnowałam nawet z mleka. W zimę dodaję cynamon przez co kawa ma lepszy smak. Teraz wybieram zawsze czarną kawę, raz na jakiś czas sięgam po kawę białą a tej z cukrem już nie wypiję. Jest dla mnie zbyt słodka. Dziwne rzeczy zachodzą w mózgu człowieka. To samo z herbatą. Najlepsza jest ta z cukrem ba! z miodem jest lepsza! Zrezygnowałam ze słodkiej herbaty i mało kiedy piję też gorzką. Jeśli już to z miodem i cytrynką…

Nie pij kalorii.

Czasami można zauważyć jak ktoś je sałatkę i popija ją sokiem z butelki. Sokiem pomarańczowym (którego nazwy nie podam) który mniejszymi literkami napisane ma napój o smaku pomarańczowy. Jeżeli ta osoba tak lubi to niech pije ale jeżeli TA osoba chce schudnąć i myśli, że właśnie zjadła smaczne jedzonko i popiła zdrowym sokiem to trochę słabo. Teraz nasza świadomość jest ogromna, świat tak pędzi i każdy nawet nie interesujący się byciem FIT wie, że kalorie też są w napojach.

Pamiętam jak kiedyś (ok. 7 lat temu) rozmawiałam z taką Panią a ona mówiła, że nie może schudnąć. Je zdrowo ale kilogramy stoją. I całkowicie w luźnej dyskusji wyszło, że faktycznie JE ona bardzo zdrowo ale chęć słodkiego zaspokaja napojami… Bo przecież picie nie tuczy?

Zapraszam Cię

na moją grupę odchudzającą

rozwijający się kanał na YouTubie

mój INSTAGRAM!

______________________

Od kiedy w moje życie z buta wjechała dorosłość to całkiem inne sprawy spędzają mi sen z powiek. Pamiętam jak fajnie było być dzieckiem i żyć beztrosko, ach. Ostatnio zaskoczyłam sama siebie bo zamiast prosić męża o pomoc, to sama zamówiłam części samochodowe do swojego auta. Jestem fanką zakupów online więc stwierdziłam, że poszukam sklepu motoryzacyjnego w sieci. Stało się! Znalazłam sklep z tanimi częściami samochodowymi. Ponad 2 miliony części samochodowych i podzespołów do wszystkich marek samochodów osobowych i dostawczych dostępnych na rynku.

Post Author: Paula Dowlasz

4 thoughts on “Nie pij kalorii.

  Viola z My British Journey

  (23 października 2019 - 10:07)

  Masz racje , napoje typu kawa czy herbata to często wielkie pułapki. Tym bardziej z trwoga patrzę na te wszystkie korporacyjne starbuniowe kolejki przed sieciówkami z kawą, nazwy znane są wszystkim. Wszelkiego typu extra caffe latte ,mokka itp to już nie zwykła czarna z odrobina mleka to wielkie bomby kaloryczne. Ja sama pije głównie espresso, to kawa idealna w smaku, nawet nie wiemy jak wiele gubimy z prawdziwego smaku kawy po cukrowych wzmacniaczach, dobra dawka energii i świetnie wpływa na przemianę materii.

  Miłość mamy

  (23 października 2019 - 10:34)

  Próbuję przyzwyczaić się do gorzkiej kawy ale jeszcze długa droga przede mną hako zamiennik cukru do kawy dodaję miód… Oczywiście dodaje go nie do gorącej kawy, żeby nie stracił swoich właściwości;)

  Aleksandra Załęska

  (23 października 2019 - 10:49)

  To prawda, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że kalorie i to całkiem sporo, znajdują się w napojach. Wydaje się, że sok pomarańczowy jest zdrowy, ale ile ma w sobie kalorii nikt nie bierze pod uwagę.

  Monika Flok

  (23 października 2019 - 10:52)

  świetny wpis- dziękuje za niego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *