Ciąża – ćwiczenia I trymestr.

Ciąża a aktywność?

Wczoraj na moim insta story mówiłam, że mam w planach taki artykuł i Wasz odzew był dość spory dlatego jestem i piszę. Rozumiem zainteresowanie tym tematem ponieważ ja też szukałam wszędzie informacji dotyczących ciąży. Pisałam wiadomości na instagramie gdy znalazłam jakąś fit przyszłą mamę i zadawałam pytania. Gdy ja opublikowałam wiadomość o tym, że nasz dream team się powiększa wiele z Was które były wtedy w 5/6tc zaczęły do mnie pisać. Nie o fachowe porady tylko po luźne informacje…:)

Nie chciałabym pisać z góry o aktywności w całej ciąży dlatego postanowiłam robić to trymestrami. Pierwszy trymestr skończył się już bardzo dawno więc mogę co nieco o nim napisać ale z góry uprzedzam… I trymestr nie był bardzo aktywny.

Życie weryfikuje plany bardzo szybko.

Ciąża zawsze kojarzyła mi się z pięknym stanem i nigdy nie zastanawiałam się co wtedy będę ćwiczyć, czy w ogóle będę coś ćwiczyć. Przed ciążą dużo ćwiczyłam, miałam wtedy swoje wyzwanie #100dnichudnijzdowlaszem i na siłowni bywałam dwa razy dziennie. W 100 dniu wyzwania byłam bardzo zadowolona ze swojego wyglądu. Jednak podczas tych 100 dni dopadła nas kwarantanna i siłownie zostały zamknięte. Na początku byłam w kropce bo nie mogłam zmusić się do ćwiczeń w domu ale później zaczęłam biegać w góry. O dziwo podobało mi si to. Nie jestem typem biegacza ale akurat ta trasa mi pasowała i tak sobie dreptałam, biegałam :).

Dowiadując się o ciąży przestałam biegać, siłownie nadal były nieczynne więc moja aktywność była zerowa. Dostałam zielone światło na ćwiczenia od lekarza mogłam biegać, jeździć rowerem, spacerować i robić treningi dla ciężarnych. Jednak wiele się mówi o tym, że w I trymestrze lepiej uważać więc odpuściłam sobie. Po jakimś czasie brak ruchu zaczął mi doskwierać więc ruszyłam w długie spacery po górach, później postanowiłam zakupić sprzęt do nordic walking. Chodziłam więc z kijkami co nudziło mnie niesamowicie. Ale lepszy taki ruch niż żaden.

www.pauladowlasz.pl

Ruch to odprężenie…

Od kilku lat gdy sport stał się moim hobby, nie traktuje treningów tylko po ty by sylwetka była lepsza. Jest to dla mnie pewnego sposobu relaks i odprężenie. Ciąża o stan w którym dobrze też zadbać o głowę. Nie szukałam sposobu by schudnąć bo ciąża to dla mnie stan w którym waga nie jest dla mnie wyznacznikiem. Uczucie gdy wracam po treningu a moja głowa jest odprężona to najlepsze co może być.

Te pierwsze miesiące szczególnie w pierwszej ciąży są mocno obciążające głowę. Wszystko jest nowe. Jesteśmy w ciąży, wiele się zmienia jednak nic nie widać a na dodatek często z tą informacja dzielimy się tylko z partnerem więc ciąży na nas tajemnica. Warto wtedy zadbać o swoją głowę i robić to co sprawia nam przyjemność i relaksować się.

Zapraszam do mnie:

mój instagram – KLIK

moja grupa odchudzająca – KLIK

moje vinted -sprzedaje za grosze – KLIK

Post Author: Paula Dowlasz

16 thoughts on “Ciąża – ćwiczenia I trymestr.

  Anna

  (23 września 2020 - 09:24)

  Podejrzewam, że jeśli lekarz pozwala to ćwiczyć można.

   Paula Dowlasz

   (23 września 2020 - 14:25)

   Pewnie tak dlatego ćwiczę 🙂

  KasiaK

  (23 września 2020 - 14:12)

  Warto też delikatnie ćwiczyć jeśli nasz stan na to pozwala 🙂

   Paula Dowlasz

   (23 września 2020 - 14:25)

   Dlatego ćwiczę 🙂

  Patrycja

  (23 września 2020 - 18:00)

  Ćwiczenia dla kobiet w ciąży są dobre jak się zaczyna treningi.

   Paula Dowlasz

   (25 września 2020 - 09:49)

   Dokładnie 🙂

  ula z netkobieta

  (25 września 2020 - 09:09)

  Jeśli zdrowie i maleństwo pozwala – to czemu nie 🙂

   Paula Dowlasz

   (25 września 2020 - 09:49)

   Dokładnie 🙂

  Pojedztam.pl

  (25 września 2020 - 15:23)

  Pewnie wiele zależy tutaj od opinii lekarza, każda ciąża jest inna.

  Bookendorfina Izabela Pycio

  (25 września 2020 - 17:33)

  Relaks przydaje się matce i dziecku, ale też pozostałym członkom rodziny, warto zatem wspólnie się w nim odnajdywać. 🙂

  Katarzyna Mirek

  (26 września 2020 - 17:34)

  Ja w ciąży byłam aktywna niemal do porodu. Chodziłam na basen w trakcie ciąży aby odciążać kręgosłup

  Marta

  (1 października 2020 - 12:16)

  Ja w ciąży zdecydowałam się tylko na lekkie spacery, zwłaszcza, że nie jestem typem sportowca i ciąża była wystarczającym obciążeniem. Jednak myślę, że jak ktoś ćwiczy regularnie to nie ma sensu, a nawet nie powinien przestawać ze względu na ciąże, jedynie dobrać odpowiednie ćwiczenia dla swojego stanu 🙂

  TosiMama

  (1 października 2020 - 22:41)

  Jeśli nie ma przeciwwskazań, ćwiczyć warto, dla zdrowia fizycznego i dla psychicznego odprężenia:)

  […] koniec września powstał artykuł dotyczący ćwiczeń w I trymestrze. Jako, że do rozwiązania zostało już kilkanaście dni to postanowiłam cofnąć się […]

  […] wpisy o ćwiczeniach w I trymestrze i II trymestrze ? Teraz czas na zakończenie tematu ciąży na tym blogu. III trymestr podobno jest […]

  […] się” było wyjście na siłownie dlatego nawet w ciąży bywałam tam często (ćwiczenia I trymestr, ćwiczenia II trymestr, ćwiczenia III trymestr ) . Gdy siłownie zostały zamknięte trzeba było […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *