Ćwiczenia w ciąży III trymestr + ciało w ciąży.

Ćwiczenia w III trymestrze?

Pamiętacie wpisy o ćwiczeniach w I trymestrze i II trymestrze ? Teraz czas na zakończenie tematu ciąży na tym blogu. III trymestr podobno jest „najgorszy” kobieta nie ma siły, zaczyna puchnąć i ogólnie jest du*a. Tak czytałam i byłam na to gotowa.

Dla mnie III trymestr był równie łaskawy jak I i II i oprócz coraz większego brzucha niczym się nie różnił. Rozpoczynając ten ostatni trymestr dalej chciałam kontynuować ćwiczenia na siłowni i wtedy… rząd zamknął siłownie. Przyznam się byłam bardzo zawiedziona bo ruch w ciąży trzymał mnie w ryzach. Siłownie zamknięte, pogoda brzydka więc mój ruch w III trymestrze ograniczył się do CZASAMI treningu dla ciężarnych z YouTube.

.

Ciało podczas ciąży.

Dostawałam masę pytań o to czy nie boję się, że przytyję. Jak wrócę do formy i wiele pytań w których chodziło o to samo.

Nie bałam się. Myślę, że gdy ciąża jest świadoma i planowana to kobieta jest w stanie przygotować się na zmiany. Przed ciążą mocno trenowałam bywałam na siłowni dwa razy dziennie po to aby zajść w ciąże z jak najniższą dla mnie wagą. Udało się i później patrzyłam jak rosnę. Fakt brzuch zaczął być widoczny ok 27/28 tygodnia ciąży. Pamiętam jak w połowie ciąży płakałam, że brzuszka nie widać. Porównywałam się do innych ciężarnych – to było ogromnym błędem. Porównywanie się jest najgłupszą rzeczą jaka istnieje. Przez te 40 tygodni piłam zawsze dużo wody, jadłam jak wcześniej czyli 90% zdrowo 10% słodycze, fast foody itp. , szczotkowałam się i ćwiczyłam. Nie katowałam się niczym robiłam to co podpowiadało mi moje ciało. Oczywiście, że czasami lenistwo się wkradało i ciężko było wybrać się na siłownie o 9:00 ale motywacja to podstawa.

Przed ciążą miałam ambitny plan smarować się kosmetykami aby nie było rozstępów. Tutaj okazałam się leniem i przez całą ciąże zużyłam jedno opakowanie balsamu ponieważ używałam go ok. raz na tydzień. Na szczęście natura okazała się łaskawa i nie ozdobiła mnie rozstępami.

.

Ciało pozytywna!

Zawsze byłam „ciałopoztywna” nawet gdy ważyłam 105kg kochałam swoje ciało. Nigdy nie powiedziałam, że mam dość swojego ciała. Możliwe, że dlatego podeszłam do zmian w ciąży na luzie. W końcu na porodówce i tak ważyłam mniej niż wtedy gdy miałam 18 lat. Zamiast płakać nad kolejnym kilogramem to ja fascynowałam się tym jak kobiece ciało jest magiczne. Osobiście uważam, że aby żyć spokojnie trzeba mieć zdrową głowę.

Zapraszam do mnie:

mój instagram – KLIK

moja grupa odchudzająca – KLIK

moje vinted -sprzedaje za grosze – KLIK

Post Author: Paula Dowlasz

12 thoughts on “Ćwiczenia w ciąży III trymestr + ciało w ciąży.

  Bookendorfina Izabela Pycio

  (7 lutego 2021 - 08:43)

  To prawda porównywanie się nie jest najlepszym pomysłem, każda z nas inaczej reaguje, ale w końcu kobiece ciało to naprawdę wspaniały i piękny domek dla nowego życia. 🙂 Śliczne zdjęcia!

  Bookendorfina Izabela Pycio

  (7 lutego 2021 - 08:48)

  Akceptacja siebie, własnych ułomności, czy psychicznych, czy fizycznych, nie jest łatwa, ale warto popracowac nad nią, akceptacja siebie przekłada się na akceptację świata.

  Chicbykate Kasia

  (7 lutego 2021 - 18:45)

  Nie byłam w ciąży. Post dla mnie jest optymistyczny. Bo można zostać mamą i cieszyć się ze swojego ciała i myśleć, że chociaż ciało zmieni się to można wrócić do formy. Dziękuję za piękny post.

  Agnieszka

  (7 lutego 2021 - 19:51)

  Nie byłam nigdy w ciązy, ale zgodzę się z tym, że trzeba kochać swoje ciało niezależnie od tego, jak wygląda.

  Pojedztam.pl

  (7 lutego 2021 - 19:53)

  Dobrze, że nie pojawiły się u Ciebie rozstępy. Każdy organizm inaczej na to reaguje.

  Maciej

  (7 lutego 2021 - 22:11)

  Ćwiczenia w czasie ciąży są bardzo istotne, bo przekładają się na przygotowanie ciała do porodu, a później łatwiejszy powrót do formy. Oczywiście wizerunki aktorek i celebrytek, które po 5 tygodniach paradują w bikini są mocno naciągane i nie można się dać zwariować.

  Ania

  (7 lutego 2021 - 23:33)

  Twz chyba zależy bo mi lekarz zabronił ćwiczyć w 3 trymestrze

   Rem

   (8 lutego 2021 - 06:36)

   O matko… 3 trymestr to dla mnie była masakra, marzyłam żeby już urodzić. ?

  Natalia

  (8 lutego 2021 - 09:38)

  dla mnie ostatni trymestr był najgorszy zwłaszcza przy drugim dziecku jak miałam przy swoim boku 2 latka 😉

  Ola

  (8 lutego 2021 - 10:16)

  Post optymistycznie nastraja bo ciąża jeszcze przede mną. I faktycznie super ważne jest żeby pokochać swoje ciało, w ogóle zaakceptować siebie 😉

  Karolina z Rudeiczarne.pl

  (8 lutego 2021 - 10:59)

  Ciąża to na pewno piękny czas, ale warto też pamiętać o ćwiczeniach 🙂

  Aneta

  (8 lutego 2021 - 20:36)

  Pamiętam, że przy pierwszym i drugim dziecku przytyłam tylko 9 kilogramów. Fakt, że to nie wiele, choć moje ciało najpierw tyło, potem chudło, potem znów tyło i tak do końca. Nie ma co się porównywać, bo to nie o to chodzi w ciąży. Na cztery ciąże, straciłam dwie. Grunt, by się czuć dobrze i by maluszek dobrze się czuł. Tego Wam życzę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *