Pendolino z niemowlakiem – jak przetrwać?

Pendolino z niemowlakiem.

Pendolino z niemowlakiem? To się może udać.

Będąc w ciąży wiedziałam, że prędzej czy później taka podróż się wydarzy. Pociągami zaczęłam jeździć dużo od 2013 r czyli od wtedy kiedy zaczęłam być z Moim W. Będąc w ciąży obserwowałam kobiety z takimi Maluszkami, przyglądałam im się i planowałam.

Organizacyjnie?

Dzieci do lat 4 mają przejazd za darmo. Są dwa specjalne przedziały dla rodzica z dzieckiem do lat 6 w wagonie nr 2. Przedziały mają 4 miejsca siedzące, lusterka, miejsce na bagaż, wieszaki na ubrania wierzchnie, gniazdka z prądem, stoliki wysuwane z siedzenia. W przejściu z wagonu 2 do 3(WARS) jest duża toaleta służąca dla inwalidów oraz właśnie dla rodziców z dzieckiem. Jest dużo miejsca oraz przewijak.

W domyśle PKP intercity w takim przedziale dla rodzica z dzieckiem może siedzieć cała rodzina (4 os) lub np. dwie matki z dziećmi.

Nasza podróż dzieliła się na trzy etapy.

Etap nr 1 – 1.5 h autem do Iławy

Etap nr 2 – 4 h pendolino z Iławy do Krakowa

Etap nr 3 – 2.15 h (kochana zakopianko wiecznie w remoncie) autem z Krakowa do domu.

Łącznie ok. 8.5 h w podróży. Dla dorosłego człowieka jest to lekko męczące więc wyobraźcie sobie jak byłam ob*rana o Bruna. Sama zawsze jechałam z walizką, siadałam zakładałam słuchawki na uszy i chill. A teraz musiałam zadbać o atrakcje dla pół rocznego chłopaka.

W ciągu całej podróży Bruno miał jedną długą drzemkę 1.5h w penolino oraz ok. 30 min jeszcze w pociągu i trochę w aucie. Wzięłam mu jego ulubione na ten moment zabawki i podróż przebiegła super.

Do jedzenia wzięłam mu mleko, tubki jabłkowo-bananowe i wodę do picia.

Nasz przedział dla rodzica z dzieckiem na szczęście był tylko dla nas. Gdy wjechałam do niego spacerówką to nie było już miejsca na nic innego. Mamy bardzo małą spacerówkę bo jest to Disney by EasyWalker Buggy XS. Gdybym wybrała się ze spacerówką od wózka podstawowego nie ma opcji abym nią wjechała. Przedostać się wózkiem z przedziału do toalety było ok. Na styk. Nasza mała spacerówka była na styk między siedzeniami.

Uważam, że nazywanie mikro małych przedziałów, przedziałami dla rodzica z dzieckiem jest dużą przesadą. Bo gdybym trafiła na jeszcze jedną mamę to byśmy się nie zmieściły tam. Nawet gdybym tylko ja była z wózkiem. Taki przedział byłby idealny dla osób które są w podróży biznesowej tylko z małym bagażem.

Trafiliśmy z Brunem na bardzo miłą obsługę, każdy pytał się czy nam pomóc, czy czegoś potrzebujemy więc naprawdę M I Ł O!

Spakuj mnie mamo.

Czyli jak się spakować abym to wszystko uniosła. Jeśli chodzi o pakowanie to po tylu latach podróży nauczyłam się ważnej zasady:

bierz tyle ile dasz rady udźwignąć.

Nie lubię prosić o pomoc. Tak już mam… Będąc w ciąży pakowałam minimum rzeczy abym była w stanie sama dźwigać walizkę. W pociągach miejsce na bagaż jest nad siedzeniami oraz są takie miejsca nisko i tam wejdą ok 4 walizki. Gdy byłam w 7 miesiącu ciąży akurat znowu jechałam pociągiem i nie było miejsca nisko więc walizkę trzymałam ją obok siebie. Pech chciał, że trafiłam na turbo nie miłego konduktora który kazał mi walizkę dźwignąć do góry. Mówiąc, że jestem w ciąży i N I E D A M R A D Y usłyszałam, ze to nie jego sprawa.

Teraz sprawa była taka, że miałam plecak turystyczny 50l, torbę do wózka, swoją nerkę, Bruna oraz złożoną spacerówkę. C

TIPY!

W pendolino klimatyzacja hula na całego więc trzeba mieć dla dziecka ubranie i kocyk. Można „wykupić” bilety dla dwójki dzieci. Bilety są darmowe jednak należy je fizycznie kupić. Jeśli wykupimy bilety dla dwójki dzieci i dla nas wtedy zajmujemy łącznie trzy miejsca więc nikt się do nas nie dosiądzie.

Pół roku w PENDOLINO!

Tak się złożyło, że Bruno akurat obchodził swoje pół roku w pendolino. Ile ja wcześniej planowałam przyjęcie z tej okazji, tort, balony i prezenty. Ale jak to życie bywa zaskakujące stwierdziłam, że to będzie dobra data na powrót z wakacji. Zapamiętam na zawsze kiedy Bruno po raz pierwszy jechał pociągiem.

Zapraszam na KAWĘ ZE MNĄ -[KLIK]

najgorszy artykuł na tym blogu- KLIK

mój instagram – KLIK

moja grupa odchudzająca – KLIK

moje vinted -sprzedaje za grosze – KLIK

Post Author: Paula Dowlasz

4 thoughts on “Pendolino z niemowlakiem – jak przetrwać?

  Pojedztam.pl

  (22 czerwca 2021 - 17:12)

  Na pewno trzeba brać tyle, ile jest się w stanie udźwignąć.

  Koralina

  (22 czerwca 2021 - 21:37)

  moje dzieciaki też miały już okazję do długiej podróży, co prawda autem, ale było to nie lada wyzwanie. Jak widać Bruno dzielnie to zniósł 🙂

  Aneta

  (22 czerwca 2021 - 21:37)

  Podziwiam rodziców jeżdżących z dziećmi pociągami. Rzadko jeździmy pociągami gdzieś dalej, może dlatego, że wszystkie nasze, podróże wiązałyby się z przesiadkami.

  Paulina Kwiatkowska

  (26 czerwca 2021 - 23:23)

  Branie tyle bagażu ile się uniesie to spora zaleta. Super wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *